Luźne Gacie Bez Suwaka

Road Adventures

#złombol #podróże #turystyka #motoryzacja

"Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą"Paul Theroux

Transalpina

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

od siebie słów kilka

Transalpina to druga najsławniejsza droga przez Karpaty rumuńskie. Z jednej strony inna z drugiej strony tak samo piękna jak droga Transfogaraska. Trasa Transalpina znajduje się prawie w środkowej części kraju, w górach o nazwie Parag, należących do Karpat Południowych. Znajduje się ona w ciągu trasy 67C i jest najwyżej położoną trasą w Rumunii. Cieszy się ogromną popularnością turystów z całego świata, a przede wszystkim fanów górskich wycieczek i pięknych naturalnych pejzaży.

Trasa nie jest specjalnie kręta i stroma, ale za wyjątkiem jej szczytowego odcinka. W pewnym sensie umożliwia obserwację gór widoczków na tej trasie. Trzeba pamiętać, że cały rok jest tam dość wietrznie, więc warunki pogodowe nie są pewne. Wysokość nad poziomem morza powoduje, że zimą trasa jest zamknięta, często na okres kilku miesięcy. Tak naprawdę najlepiej udać się w podróż w czasie letnich miesięcy wakacyjnych lub wczesną jesienią, aby spokojnie korzystać z wyprawy.

W dolnej części, góry przypominają Bieszczady porośnięte lasami. W górnej części trasa to droga przez połoniny, rozległe widoki na zielonej góry. Podobnie jak na trasie Transfogaraskiej można się tu zatrzymywać co kilka kilometrów.

Cała Transalpina liczy około 70 km i cała jest piękna. Zaletą tej trasy jest to, iż wydaje się być ona mało uczęszczana, także przejażdżce towarzyszy momentami cisza i spokój. Sama droga jest bardzo dobrej jakości i jest szeroka, więc nie powinna ona stanowić większego wyzwania. Po drodze znajdziemy kilka punktów gdzie można kupić pamiątki, a także wyroby lokalnej społeczności. Gorąco polecamy tą trasę wszystkim, którzy cenią sobie widoki na piękne zielone góry. Tak naprawdę kolorów jest tutaj zdecydowanie więcej, a wszystko zależy od pory dnia.

Pokonanie trasy trwa około kilka godzin. Oczywiście można przejechać drogę w godzinę lub półtorej, ale wtedy stracimy okazje do podziwiania widoków. Spokojne pokonanie trasy, z możliwością postojów i fotografowanie krajobrazów to około cztery, pięć godzin.

położenie

*Na mapie trasa może być błędnie pokazywana, bo droga często jest zamykana.

Galeria zdjęć z wyjazdu

Może zainteresuje Cię również


Log in   /   Polityka prywatności   /   ZLOMBOL OFFICIAL   /   EUVIC   /   SAIMON-DESIGN   /   INDEX   /   KONTAKT


Theme by Anders Norén Improoved by LUŹNE GACIE BEZ SUWAKA

© 2018-2024 Luźne Gacie Bez Suwaka

-
UstawieniaPolityka prywatności